Aktuálně


2020
Po QH hřebci Fred Jack Bonanza se letos narodil hřebec z QH matky Dunit Sweet Caroline. Hřebec bude zaregistrován také v FQHA.

Z PH matky Catnic Breeze se narodil chestnut overo hřebec po PH hřebci Clarke Blue Kent.

2019
Po QH hřebci Fred Jack Bonanza se nám letos narodila dvě hříbata. Paintí slečna chestnut tobiano a QH klisna chestnut.
2018
Letos se nám po paint hřebci Clarke Blue Kent narodila bay overo klisna s kterou počítáme dál do chovu a také brown klisna po QH hřebci Fred Jak Bonanza.
2017
Letošní rok se nám co se týče chovu obzvláště vydařil. Narodili se tři hříbátka a všichni jsou krásní overáčci. Jsou to dvě kobylky a hřebeček.
srpen
Narodil se nám nádherný hřebeček brown overo po hřebci Clarke Blue Kent.

březen
Ročci - chlupáči. Línání začalo, jaro je tady.Dlouho jsme hledali v Evropě i v USA dalšího koně do našeho chovného programu. Nakonec jsme vytypovali dva a po dlouhém rozhodování jsme koupili v Holandsku. Je jím Paint, double homozygot grullo tobiano hřebec. Děkujeme Danielle, je to skvělý kůň.


2016


prosinec


listopad
Hříbata jsou odstavena, žádný stres z odstavu neproběhl. Jsou naprosto v klidu.duben

Náš hřebeček má hotové genetické tesy s výsledkem - brown roan - homozygot pro černou barvu.


Hanck Dunnit Breeze. Druhé hříbátko je hřebec Quarter horse z matky Dunnit Sweet Caroline.


Gunnernic Breeze. Naše první letošní hříbě, klisna Paint horse z matky BB Paintnic. Je vnučkou Gunnera, tak jsme moc zvědaví, jak se bude vyvíjet.Konečně nám přišla dlouho očekávaná zpráva z Německa. Naší bývalé klisně Guny, ( která je také naším odchovancem ) se narodila nádherná kobylka po našem hřebci Clarke Blue Kent, zbarvení overo, celá tatínek. Barva bucskin, nebo bay. Paní Madeleine je velmi šťasná. Moc gratujeme a jsme rádi, že to otcovství Kentovi tak krásně jde.


březen

První letošní hříbě po našem overo hřebci Clarke Blue Kent je nádherná modrooká klisnička bay tovero. Gratulujeme majitelům.

leden

Naše zasloužilá matka, Gun Lena Breeze je prodaná a odcestovala nám do nového působiště do Německa. Přejeme nové majitelce Madeleine hodně chovatelských úspěchů. Děkujeme za důvěru a budeme se v březnu těšit na zprávu o narození overo hříbátka.


2015

prosinec

Prodal se náš nejmladší člen stáda. Jediný strakatý paint po našem skvělém hřebci QH Fred Jack Bonanza. Právem je mezi námi považován za náš velký chovatelský úspěch. Barevný paint s vysokým podílem QH. Nejen že má bezchybný exterier, ale je to skvělá povaha. Tolik legrace a příjemných chvil jsme nezažili zatím s žádným hříbětem. Podotýkám že z jeho strany jsme nikdy neviděli žádnou záludnost, ani jako hříbě neměl nikdy snahu štípnout, nebo něco podobného. Gratulujeme novým majitelům a ať se mu daří.


říjen

Klisna Annie Bluue Breeze se prodává do Maďarska. Gratulujeme novému majiteli panu Jozsefu Kalamár a přejeme hodně hezkých společných chvil.
Výprava z Maďarska byla sestavena z jezdce rodea, chovatele Paint horse a z rekreační jezdkyně. Je velmi potěšující, že ačkoli druzí dva, kromě budoucího majitele, přijeli pouze, aby měli poradní hlas, našli u nás koně, kteří by je zajímali a díky tomu jsme se dohodli, že by chtěli řešit koupi dalšího koně. Moc děkujeme za důvěru.


květen

Konečně všichni vylínali a konečně zase vidíme ta úžasná zbarvení.
Rádi bychom Vám touto cestou sdělili, že hříbata z našeho chovu jsou geneticky prověření tím, že oba rodiče jsou testovaní na genetické choroby a tudíž i jejich potomci budou VŽDY na choroby jako například Polysaccharide Storage Myopathy (PSSM) negativní !duben

Naše letos jediné očekávané paintí hříbě je na světě. Je to hřebeček po našem QH hřebci FRED JACK BONANZA. Náš záměr chovat painty s co nejvíce kvalitních QH v původu a neztratit barvu, letos opravdu vyšel nad očekávání dobře.
Narodil se 14.4. a je povahově naprosto úžasný. Na fotografiích je starý, nebo spíš mladý, 52 hodin.2014
prosinec

Přejeme hodně zdraví a úspěchů v novém roce ve znamení koně.květen

Druhý přírustek je opět hřebeček, opět po otci Clarke Blue Kent, tentokrát z buckskin matky Gun Lena Breeze. Více
březen

První letošní přírustek je hřebeček bay/tovero z matky BB Paintnic po otci Clarke Blue Kent. Více
2013
Všem našim příznivcům přejeme klidné Vánoce a šťastný nový rok.červen

Po otci QH Fred Jack Bonanza se narodila krásná klisnička chestnut.
květen

Máme další hříbě. Otcem je Clarke Blue Kent. Matkou je naše Gun Lena Breeze. Klisnička je overo a má obě oči modré. Víceduben

Další hříbě po našem hřebci CD Flyer. Je to modrooký tovero hřebeček paní Katky Dolákové z Hubenova.
Naši letošní čerstvou klisničku jsme nechali otestovat. Výsledek je, že je homozygotní pro černou barvu. Její budoucí potomci tedy nebudou nikdy ryzáci.březen

Přivítali jsme na svět letošní naší první klisničku zbarvení bay. Více Pohled z "hlídací" kamery porodního boxu.
Poprvé venku. Možná by to mělo být opačně. Seriozní matka a skotačící hříbě. V každém případě je vidět, že nemají problém.únor

V sekci Na prodej jsme na přání naší kamarádky, majitelky špičkové chovné stanice malých kníračů a majitelky vynikajícího krycího psa, šampiona, velkého černého knírače, přidali odkaz na prodej štěňat.leden 2012

Máme výsledky odběrů našich plemenných hřebců pro další připouštěcí sezonu. Jsou negativní.ProsinecListopad

Hříbata jsou odstavená a tak se začínáme těšit na ty další. Obě naše chovné klisny jsou připuštěné pro rok 2012 naším bay overo hřebcem Clarke Blue Kent.


Srpen

Máme fotky další kobylky po našem QH hřebci Fred Jack Bonanza.


Červenec

Přivezli jsme si novou kobylku z Německa. Je to Quarteří, právě odstavená slečna. DUN IT SWEET CAROLINE ~ 87.109375% Foundation Quarter Horse.Červen

Narodila se další kobylka. Tentokrát je barvy red roan z QH matky Cody Doc Sweethard a je po našem hřebci CD Flyer.

Přinášíme nové fotky z ranče Koločava.
Kobylka Claire, po našem QH hřebci Fred Jack Bonanza.


Květen

Máme další fotky potomků po našich hřebcích. Obě hříbátka jsou kobylky.


Jsou hotové výsledky prověření původu našich QH hřebců ve FQHA.
FRED JACK BONANZA ~ 91.765625% Foundation Quarter Horse. Je tedy zapsán do hlavního registru !
SMART BREEZE OLENA ~ 89.84375% Foundation Quarter Horse. Hranicí pro zapsání mezi elitu je 90%, takže to o chloupek nevyšlo, ale i tak je super, že hřebec bude také zapsán do této prestižní associace.
Oba QH hřebce tedy máme registrované ve FQHA.

Duben

Klisna Gun Lena Breeze nám letos dala hřebečka sorrel/overo. Na fotkách je tři hodiny po narození. Tímto zděděným osvalením tatínka opravdu nezapře.
Tentokrát je otcem hříběte Guny náš QH hřebec Fred Jack Bonanza.Více


Narodilo se letos první hříbě po našem hřebci CD Flyer.


Únor

Máme další výsledky genetických testů z Davisu. Všechny jsou potěšující, nicméně jeden z nich je opravdu super. Naše CD Flynic Breeze je otestovaná jako HOMOZYGOTNÍ pro vzor tobiano. Všichni její potomci budou opět strakatí.

Leden 2011

Stále více majitelů klisen, kteří mají zájem o připuštění naším overo hřebcem, se nás ptá na syndrom smrtící bílé u paintů. Jelikož ani odborníci nedokáží přesně na 100% určit, zda kůň podle fenotypu je, nebo není nositelem LWO genu, i když se běžně říká, že podle fenotypu koně se dá předpokládat jeho přítomnost či nepřítomnost a protože jsou případy, že i jednobarevný nebo tobiano jedinec byl přenašečem genu, nabízíme nově zájemcům o přípuštění otestování klisny ze vzorku hřívy a to v ceně připuštění. Pro majitele klisen N/O máme k dispozici naše druhé dva hřebce, kteří jsou testovaní jako N/N.

Prosinec - tak už je to zase tady. Jak ten čas letí. Zase ta dlouhá zima před námi.


Září - máme fotky dalšího hříbátka po našem hřebci CD Flyer.
Pokud se Vám hřebeček líbí, majitelka Lucie Bejvlová - Lumico ho nabízí k prodeji.

Nové fotky hříbat v sekci chov. více zde


červenec - Po jedné z letních bouřek, respektive po jednom z jejích výbojů, nám odešla veškerá elektronika, která byla v té době zapojena do sítě a proto jsme delší dobu nebyli dostupní na e-mailu, ani jsme tím pádem nemohli aktualizovat stránky. Na druhé straně jsme ale rádi, že se nestalo nic horšího.18.5.2010 - Hříbata nám rostou, jako z vody.Konec dubna 2010. Konečně lepší počasí po velmi dlouhé zimě.22.4.2010 - ohřebila se nám druhá klisna, tentokrát je to hřebeček. více zde13.4.2010 - narodilo se letos první hříbátko u nás : klisnička red roan/tovero CD Flynic Breeze. více zde10.4.2010 - vůbec první hříbě po našem hřebci CD Flyer se narodilo v Jeseníku. Je to černý hřebeček, barevně celý po mamince.


Únor 2010 - zimní hrátky, hledání čehosi na zub pod sněhem a zvětšující se bříška březích klisen.